Změny vlastnictví ve fotovoltaice

Česká investiční skupina Jufa, za kterou stojí Jan Chrenko a Jiří Fast, koupila pět solárních parků o celkovém výkonu 12 megawatt (MW). Fotovoltaické elektrárny získala od polského fondu Eques Fotovoltaica. Pod skupinu Jufa tak aktuálně spadají solární elektrárny s celkovým výkonem 82 MW, stala se dvojkou na českém solárním trhu za Skupinou ČEZ.

Celková hodnota transakce včetně bankovního financování podle informací webu Euro.cz dosahuje zhruba jedné miliardy korun. Jufa získala elektrárnu u Kramolína na Českobudějovicku (3,4 MW), Čenkova na Táborsku (3,35 MW), Petkova na Mladoboleslavsku (3 MW), Dubí na Teplicku (1,07 MW) a u Nového Jičína (0,94 MW).

„Během dvou let jsme z investiční skupiny Jufa vytvořili druhého nejsilnějšího hráče na českém fotovoltaickém trhu,“ uvedl spoluvlastník skupiny Chrenko. „Nadále jsme otevřeni posilování v oblasti solární energetiky, ale také dalších typů obnovitelných zdrojů. Současně se budeme soustředit na optimalizaci provozu našich fotovoltaických elektráren,“ dodal.

Zdroj: E 15 / 17.6.2019